+421 915 420 295 +421 915 420 295 | Man–fre 9.00–16.00
Facebook Youtube Instagram
Billige sprøjtemidler – onlinebutik
0
Indkøbskurv
Indkøbskurv
0,00 kr.

Menu
Gødning » Gødning i granulatform » Hestegødning
HestegødningHestegødning

Hestegødning

Granuleret hestegødning er et naturligt råmateriale, der egner sig til bred anvendelse i haven. På grund af sin sammensætning er den særligt velegnet til gødning af drivhuse og væksthuse, men den kan også bruges i blomsterbede.

Variationer
2,5 kg
38,35 kr.
(JC 15,34 kr./kg)
8 kg
110,64 kr.
(JC 13,83 kr./kg)
25 kg
316,53 kr.
(JC 12,66 kr./kg)
Den laveste pris i de seneste 30 dage: 
fra 38,35 kr.
 stk.

På lager hos leverandøren: 100+ stk.

Føj til favoritter

Producent/importør i henhold til forordning (EU) 2023/988
Forestina
Mnichov 129, 386 01 Mnichov, CZE
E-mail: info@forestina.cz Telefon: +420 383 312 714 URL: https://www.forestina.cz

Produktbeskrivelse

Produktbeskrivelse

Granuleret hestegødning er et naturligt råmateriale, der egner sig til bred anvendelse i haven. På grund af sin sammensætning er den særligt velegnet til gødning af drivhuse og væksthuse, men kan også bruges i blomsterbede. Dens fordel er, at den forbedrer jorden ved at berige den med humus og dermed skabe gunstige betingelser for udviklingen af planters rodsystem. 

Sammensætning

1,5 % N + 2 % P₂O₅ + 2 % K₂O 

Anvendelse

Gødningen spredes i den anbefalede dosis jævnt over jordoverfladen og arbejdes ned i jorden med egnet redskab.

Parametrisk tabel
  • Det kunne måske interessere dig: Organiske gødningsmidler
  • Anvendelse: Til frugt, Til frugttræer, Til træer og buske, Til grøntsager
  • Producent / Mærke: Forestina
  • Volumen: 1–5 liter/kg, 6–10 liter/kg
  • Type: Gødning i granulatform, Organiske gødningsmidler
  • Applikationen: Udsprøjtning i jorden, Påføring på jordoverfladen
  • Særlige egenskaber: Med tilsætning af humus
  • Sammensætning: Kompleks (NPK)
Produktanmeldelse (8)
5.0
*****
8 vurderinger
5 8x
4 0x
3 0x
2 0x
1 0x
Vi behandler reklamationer<br>inden for 24 timerVi behandler reklamationer
inden for 24 timer
EkspertrådgivningEkspertrådgivning
Mulighed<br>for personlig afhentningMulighed
for personlig afhentning
10 års erfaring10 års erfaring
Verificeret kunde Slávka
heurekaSVK19.10.2022
*****
Ingen
Både små og større pakninger
Verificeret kunde Kvetoslava
heurekaSVK26.06.2021
*****
Meget tilfreds
Verificeret kunde Anna
heurekaSVK07.04.2021
*****
Pæne granulater, de spredes ikke
Verificeret kunde Stanislav
heurekaSVK01.04.2021
*****
Perfekt til drivhuset takket være granuleringen
Verificeret kunde Ružena
heurekaSVK09.10.2019
*****
Jeg har bestilt for første gang, så jeg har endnu ingen erfaring
Verificeret kunde Ružena
heurekaSVK09.10.2019
*****
Det var første gang, jeg bestilte … så jeg har endnu ingen erfaring
Verificeret kunde Dušan
heurekaSVK21.04.2019
*****
Det her produkt er virkelig godt. Jeg er tilfreds med det, og jeg tror også, at grøntsagerne i bedene og i drivhuset vil være tilfredse med det.
Verificeret kunde Ľubomír
heurekaSVK06.12.2018
*****
Organisk gødning er det bedste, der findes for planter og jord
Relaterede produkter
Hvordan bruger man Hestegødning?